Κ14: Παλαιό Φάληρο – Φοίνικας 1-3

Ξαναχτίζει σερί, μετά το διάλειμμα στο Νταμάρι, η Κ14 του Φοίνικα Περιστερίου, που αυτή τη φορά επικράτησε εκτός έδρας του Παλαιού Φαλήρου με σκορ 1-3.

Με 0-1 από ημίχρονο και γρήγορο διπλασιασμό των τερμάτων με την έναρξη της επανάληψης οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Ηλία Θεοδωρακόπουλου κάθισαν σε θέση οδηγού στην αναμέτρηση και δεν απειλήθηκαν στη διάρκειά της.

Ακόμη κι όταν οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 40ό λεπτό, η απάντηση ήταν άμεση με δύο καλές ευκαιρίες και το τρίτο γκολ στο 47′, που ολοκλήρωσε το χατ τρικ του Καμπουρίδη (12′, 32′ και 47′) και διαμόρφωσε και το τελικό σκορ.

Διαιτητής: Καμπιώτης.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Σταθόπουλος, Καραΐσκος, Μηλιάς, Ανδριανάκος, Βαβίλης, Μπούρας, Καμπουρίδης, Μαγαλιός, Λαμπρίτσιος, Καραγιώργος, Ζάμπακας (Τσίχλης, Χαβαλίνας, Αρβανιτίδης, Μαρκαντωνάτος).