Κ14: Ολυμπιακός Λ. – Αγ. Ιερόθεος 2-3

Επιστροφή στις νίκες για την Κ14 του Αγίου Ιεροθέου και μάλιστα εκτός έδρας, κόντρα στο αντίστοιχο συγκρότημα του Ολυμπιακού Ν. Λιοσίων, με σκορ 2-3.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Ισίδωρου Χαλιμούρδα είχαν να γευτούν τη νίκη από την πρεμιέρα του Β’ γύρου και μετά από μία ήττα και δύο συνεχόμενες ισοπαλίες, έφυγαν με το τρίποντο από το γήπεδο Ιλίου.

Βρέθηκαν πίσω στο σκορ λίγο πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο, αλλά στο φινάλε του πρώτου μέρους και την έναρξη της επανάληψης ανέτρεψαν πλήρως την εις βάρος τους κατάσταση, βάζοντας θεμέλια νίκης, με το τελικό 2-3 να διαμορφώνεται με την εκπνοή της αναμέτρησης.

Σκόρερς: 8′ Μπαλιούσκας, 60′ Κόμης / 34′, 38′ και 48′ Βαλσαμίδης.

Διαιτητής: Κουρέας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν.Λ.: Τζούρτζος, Ντάφλος, Τσαλλαντέι, Λαμπριανίδης, Ανδρέου, Μπαμπουτζάνης, Προύντζος Ν., Μπαλιούσκας, Προύντζος Π., Κόμης, Καριπης (Βλαχόπουλος).

ΑΓ. ΙΕΡΟΘΕΟΣ: Παπανικολάου, Παπαγιαννακόπουλος, Ραβανος, Λουκατάρης, Βασιλειάδης, Κόκκινος, Βαλσαμίδης, Memaj, Alla, Μιχαλάρης, Παπαντωνόπουλος (Σκέντζος).