Κ14: Κηπούπολη – Αγ. Ιερόθεος 0-3

Απλή επιβεβαίωση ανωτερότητας για την Κ14 του Αγίου Ιεροθέου, στη Χρυσούπολη, κόντρα στο αντίστοιχο συγκρότημα της Κηπούπολης και συνεχίζει με 2/2 στη δεύτερη φάση και 13/13 συνολικά από την έναρξη των φετινών αγωνιστικών υποχρεώσεων στο πρωτάθλημα της ΕΠΣΑ.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Ισίδωρου Χαλιμούρδα είχαν το προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο (0-1) και έφτασαν στην επανάληψη στο τελικό 0-3, έχοντας κι άλλες κλασικές ευκαιρίες και δύο δοκάρια (Μούτσα, Ζαγαρέλος) για να διευρύνουν το σκορ.

Η Κηπούπολη είχε κάποιες στιγμές στην αντίπαλη εστία, αλλά όχι τον τρόπο να την παραβιάσει (80-3 ο έως τώρα απολογισμός τερμάτων του Αγ. Ιεροθέου).

Σκόρερς: – / 19′ Ρίρα, 40′ Λουδάρος, 53′ Λαμπρόπουλος.

Διαιτητής: Μπαντής.

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ: Κυριακόπουλος, Λαμάι, Γερεντές, Ζαχαράκης, Σκαμάνης, Παπαδόπουλος, Αναγνώστου, Κατσακούλας Κ., Κατσακούλας Π., Δημητρίου, Σταματογιαννόπουλος (Τσακοπιάκος, Μπαρδωσας, Ρισσάκης, Γιωργης).

ΑΓ. ΙΕΡΟΘΕΟΣ: Κουτσογιάννης, Ντρες, Ντόμπρος, Χαλικιάς, Μούτσα, Ζαγαρέλος, Λουδάρος, Μαλλης, Ρετζεπάι, Ρίρα, Καμπας (Λαμπρόπουλος, Τσέλα, Μπέτσης).