Κ14: Κεραυνός Πετρ. – Φοίνικας 0-3

Δεν συνάντησε προβλήματα η Κ14 του Φοίνικα Περιστερίου στο πέρασμά της από την Πετρούπολη, όπου και επικράτησε με σκορ 0-3 του τοπικού Κεραυνού.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Ηλία Θεοδωρακόπουλου είχαν τον απόλυτο έλεγχο της αναμέτρησης, δημιούργησαν αρκετές φάσεις μπροστά στην αντίπαλη εστία και εκμεταλλεύτηκαν τρεις από αυτές, ενώ αγωνίστηκαν για μία ακόμη φορά με υπηρεσιακό τερματοφύλακα που δεν ανησύχησε ιδιαίτερα στη διάρκεια του 60λεπτου.

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με δέκα παίκτες τα τελευταία 15 λεπτά, αφού τραυματίστηκε νεαρός ποδοσφαιριστής του Κεραυνού, δεν υπήρχε διαθέσιμος αντικαταστάτης και ο Ηλίας Θεοδωρακόπουλος απέσυρε ποδοσφαιριστή του για να διατηρηθεί η αριθμητική ισορροπία!

Σκόρερς: 16′ Μαγαλιός, 32′ Μηλιάς, 50′ Καραγιώργος.

Διαιτητής: Σπυρόπουλος.

Για τον Φοίνικα αγωνίστηκαν οι: Τσίχλης, Βαβίλης, Μηλιάς, Αρβανιτίδης, Ανδριανάκος, Καραγιώργος, Ζαμπάκας, Μαγαλιός, Χαβαλίνας, Καμπουρίδης, Μαρκαντωνάτος (Βασίλενας, Χατζημανώλης).