Κ14: Καματερό – Ήφαιστος Π. 2-2

Ισόπαλη με σκορ 2-2 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση των Κ14, Καματερού και Ηφαίστου, για τον 7ο όμιλο του πρωταθλήματος της ΕΠΣΑ.

Οι φιλοξενούμενοι έκλεισαν το πρώτο μέρος μπροστά στο σκορ (0-1), προηγήθηκαν με 0-2 στο πρώτο δεκάλεπτο της επανάληψης, τους ακυρώθηκε αμέσως μετά τρίτο γκολ ως οφσάιντ (Κολιοκώτσης), ωστόσο με τη βοήθεια και μιας αμφισβητούμενης απόφασης (πέναλτι) οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα.

Σκόρερς: 50′ Λυμπερόπουλος, 58′ (πεν.) Τσουνάκας / 20′ Φαράκλας, 39′ (πεν.) Κολιοκώτσης.

Διαιτητής: Κοκκίνης. Στο 60ό λεπτό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, για εξύβριση ο Ντάσιος.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Καναβούλης, Καρδάτος, Ιερωνυμάκης, Αϊβαλιώτης, Τσιώλης Ι., Μελισσιανός, Θερμιώτης, Μαρπινης, Λυμπερόπουλος, Τσουνάκας, Ντάσιος (Τσιώλης Α., Μπάσο, Μπανούσης).

ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Δράζιος, Μωραΐτης, Τσιρούκης, Κούμε, Γκέρτσο, Πιστόλης, Δαμιανίδης, Φαράκλας, Κολιοκώτσης, Σαμαράς, Αναστασίου (Διονυσόπουλος, Παππάς, Μπούνος, Χατζησταμάτης).

•  Πολύς και ανεξήγητος εκνευρισμός στους γηπεδούχους, με μια πολύ μικρή, αλλά εξαιρετικά αθυρόστομη, μειοψηφία στις τάξεις τους. Ας ήταν κάτι που δεν έχει λόγο να επαναληφθεί.