Κ14: Ήφαιστος – Ειρήνη Πετρ. 1-2

Η Κ14 του Ηφαίστου δεν ήταν σε καλή μέρα και δεν ήταν καλύτερη από την αντίπαλό της, Ειρήνη Πετρούπολης, που απόλυτα δικαιολογημένα έφυγε με το τρίποντο της νίκης από το γήπεδο Ηφαίστου.

Κι όμως οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Κώστα Λαμπαδάριου ξεκίνησαν πιο δυνατά, μπήκαν μπροστά στο σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, αλλά όσο προχωρούσε ο χρόνος, τόσο υποχωρούσαν στο χορτάρι, με αποτέλεσμα να δεχθούν την ισοφάριση δύο λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου και περί τα μέσα της επανάληψης να διαμορφφωθεί το τελικό 1-2.

Σκόρερς: 9′ (πεν.) Κολιοκώτσης / 28′ Ρεκουνιώτης, 45′ Τζουμάκης.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Δράζιος, Μωραΐτης, Τσιρούκης, Μπεσκίνης, Γκέρτσο, Πιστόλης, Δαμιανίδης, Φαράκλας, Κολιοκώτσης, Σαμαράς, Αναστασίου (Διονυσόπουλος, Κούμε).

ΕΙΡΗΝΗ ΠΕΤΡ.: Μαντάς, Αλεξάκης, Κοπίδης, Δεστούνης, Ραδαίος, Χριστοδουλίδης, Τζουμάκης, Γιώτης, Ρεκουνιωτης, Μωραΐτης, Καραμήτσας (Θεοδωρακόπουλος, Παντουλας).