Κ12: Ανθούπολη – Κολωνός 3-1

Φιλικό παιχνίδι με την ευκαιρία του ρεπό από τις επίσημες αγωνιστικές υποχρεώσεις ΕΠΣΑ, έδωσε η Κ12 της Ανθούπολης, με αντίπαλο το αντίστοιχο συγκρότημα του Κολωνού, στο κεντρικό γήπεδο των αθλητικών εγκαταστάσεων της Χωράφας.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Γιάννη Γαϊτανίδη δεν άργησαν να προσαρμοστούν μετά την πολυήμερη διακοπή και πήραν κεφάλι στο σκορ με δυνατό σουτ του Μαγνήσαλη εκτός περιοχής και το 1-0 να είναι και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Οι Στρεικος και Βανταράκης πρόσθεσαν άλλα δύο τέρματα στο ενεργητικό των Περιστεριωτών που είχαν επιπλέον ευκαιρίες και δοκάρι στην επανάληψη, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στο τελικό 3-1 λίγο πριν την εκπνοή της αναμέτρησης.

Για την Ανθούπολη έπαιξαν οι Φούκας, Βίτος, Μαγνήσαλης, Γεωργίου, Κάτσενος, Κατής, Χαλακατεβάκης, Βανταράκης, Στρεικος (Μπουζούκης, Καλδής, Ντόκο, Αθανασιάδης).