Κ12: Αίμος Πετρ. – Ανθούπολη 2-2

Επί σαράντα λεπτά κατέθεταν απλά τη θέληση για τη νίκη, αλλά χωρίς την ουσία. Στο τελευταίο δεκάλεπτο εξελίχθηκε όλη η διακύμανση του σκορ, με τέσσερα γκολ, (2 εκατέρωθεν) και το τελικό 2-2 σφράγισε την αναμέτρηση των Κ12, Αίμου Πετρούπολης και Ανθούπολης.

Δύο φορές προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι, δύο φορές ισοφάρισαν οι Περιστεριώτες, με τα δύο τελευταία τέρματα να σημειώνονται από απευθείας εκτελέσεις φάουλ, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο και στο 0-0, η Ανθούπολη είχε μία ακόμη απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κατή να σταματάει στο κάθετο δοκάρι.

Σκόρερς: 40′ Μυτιληνος, 45′ Μηδελλιάς / 42′ (αυτ.) Σταθόπουλος, 49′ Κατής.

Διαιτητής: Τζανάκης.

ΑΙΜΟΣ ΠΕΤΡ.: Πονηρός, Μηδελλιάς, Φουρλάρης, Μηλιώτης, Χρονάκης, Φύτρος, Καζερος, Ζουγανέλης, Αναγνωστάκος, Μητιληνος, Χαρίτος (Μπουραντάς, Τσαρουχας, Τσιουλος, Σταθόπουλος).

ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ: Αθανασιάδης, Βίτος, Μαγνήσαλης, Γεωργίου, Κάτσενος, Ντόκο, Κατής, Βανταράκης, Στρίκος, Χαλακατεβάκης, Ροΐδης (Καλδής, Φούκας, Μπουζούκης).