Κ10: ΠΑΣ Αθηνών – Ανθούπολη 4-2

Με πολλές απουσίες η Κ10 της Ανθούπολης γνώρισε την πρώτη της ήττα στον Β’ γύρο του πρωταθλήματος της ΕΠΣΑ, στο γήπεδο Orion της Γλυφάδας, από το αντίστοιχο συγκρότημα του ΠΑΣ Αθηνών 1966, με σκορ 4-2.

Στην ουσία οι Περιστεριώτες “πλήρωσαν” το πρώτο τους ημίχρονο που ολοκληρώθηκε με επιμέρους σκορ 2-0 και το δεύτερο τέρμα να σημειώνεται με την εκπνοή.

Στην επανάληψη, πέτυχαν πρώτοι γκολ, αλλά στην προσπάθεια να φέρουν το ματς στα ίσα, δέχθηκαν δύο ακόμη τέρματα μέσα σ’ ένα τρίλεπτο και το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 4-2 που ήταν και το τελικό σκορ.

Σκόρερς: 11′ Χαλκιάς, 25′ και 34′ Αθανασόπουλος, 31′ Ντάρια / 27′ Κατσιγιαννης, 40′ Μάρκου.

Διαιτητής: Σπυρόπουλος.

ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ: Λαζάρου, Μάρκου, Ζωγάκης, Γιαννάκης, Γιαννίκος, Καρακίτσος, Κατσιγιαννης, Σουγιας, Βασιλακόπουλος, Απολλωνάτος, Κουκουράβας, Καγιάννης, Μπογράκος.