ΗΦΑΙΣΤΟΣ Π.: “Διπλό” στην Πετρούπολη

Με το “διπλό” και το τρίποντο της νίκης έφυγε από την έδρα του Άρη Πετρούπολης το παιδικό τμήμα του Ηφαίστου Περιστερίου, το βράδυ της Κυριακής.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Καριώτη επικράτησαν με σκορ 0-2 , αλλά κάθε άλλο παρά ξεκούραστα. Προηγήθηκαν στο 11ο λεπτό, δεν έκαναν τα απαραίτητα για να διευρύνουν το προβάδισμά τους και να εδραιωθούν σε θέση οδηγού και στο τέλος κινδύνευσαν κιόλας με ισοφάριση.

Η επικύρωση της νίκης ήρθε με την επίτευξη του δευτέρου τέρματος, λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Σκόρερς: – / 11′ Μαστροκώστας, 70′ Καρούμπης.

Διαιτητής: Κοντοπάνος.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ Π.: Τσέκερης, Τζαβάρας, Περιστέρης, Σίνα, Στασινόπουλος, Ιακώβου, Φράρος (55′ Βλαχιώτης), Κακουλίδης (48′ Καρβουνιάρης), Καρούμπης, Κολοκώτσιος (66′ Πετράς), Μαστροκώστας.

* Η προπόνηση της Τετάρτης 29/11 θα πραγματοποιηθεί στις 5 το απόγευμα, αφού στην προγραμματισμένη ώρα θα συνεχιστεί από το 51ο λεπτό -όταν και διακόπηκε- το παιχνίδι της Γ’ Κατηγορίας, ΑΕ Περιστερίου – ΠΑΣ Αθηνών 1966.