Ηρακλής: Ικανοποίηση Μ. Τράγου
![](https://peristeri-academies.gr/wp-content/uploads/2020/09/IRAKLISK10TRAGOU2020A-773x380.jpg)
Δεύτερη εβδομάδα προπονήσεων για τα δύο μικρότερα τμήματα της ποδοσφαιρικής Ακαδημίας του Ηρακλή Περιστερίου, με την τεχνικό των κλιμακίων, Μαίρη Τράγου, να συνοψίζει τις πρώτες εντυπώσεις της.
“Με ευχαριστεί πολύ η διάθεση με την οποία επέστρεψαν τα παιδιά μας στο γήπεδο και σίγουρα με ικανοποιεί η θέλησή τους να μάθουν πράγματα πάνω σε αυτό που αγαπούν. Αν κάτι με στενοχωρεί, ιδιαίτερα με τον αυθορμητισμό που πολλές φορές το εκφράζουν ή το δείχνουν, είναι το πόσο το στερήθηκαν όλο αυτό με την πολύμηνη παύση των αθλητικών δραστηριοτήτων.
Ας ελπίσουμε ότι η φετινή χρονιά θα έχει λιγότερα “όχι” και “μη” και περισσότερα “ναι” και “να”. Τα υπόλοιπα αφήστε τα σε μας, είναι η δουλειά μας να κάνουμε τα παιδιά να ευχαριστιούνται τον αθλητισμό και να τον αγαπούν”.