ΑΚΑΔΗΜΙΑ Π.: Δύο στα δύο στο Acropolis
![](https://peristeri-academies.gr/wp-content/uploads/2017/12/akadimia14.jpg)
Με νίκες συνέχισαν τα δύο τμήματα Τζούνιορ της Ακαδημίας Περιστερίου των αδερφών Μισαηλίδη, στο πλαίσιο του τουρνουά Acropolis, στο Renti Arena.
Το πρώτο τμήμα επικράτησε με σκορ 3-2 της πρωτοπόρου ομάδας, Καλλιθέα Futsal, έχοντας το προβάδισμα από το πρώτο μέρος (2-1).
Τα τέρματα των νικητών σημείωσαν οι: Κοκκινομάλης, Καραχάλιος Γ. και Παπαντωνίου.
Αγωνίστηκαν οι Σαγρής Ε., Πανταζής, Κριτής Μ., Καναβάς, Μαρίνος, Σαγρής Α., Καραχάλιος Γ., Καρατάσος, Αθανασίου, Παπαντωνίου, Γαβριελάτος, Κοκκινομάλης, Σκίρα.
Το δεύτερο τμήμα επιβλήθηκε με σκορ 3-1 του αντίστοιχου συγκροτήματος του Μυθριδάτη. Δύο γκολ σημείωσε ο Φώτης Π., ενώ ένα ακόμη προήλθε από αυτογκόλ.
Αγωνίστηκαν οι: Κουτσούπης, Ζαρκάδας, Σαμαράς, Ρήγας, Νακούτσης, Παλάντε, Αθανασίου, Φώτης Π., Κυριακίδης, Μοσχίδης, Μπαλαμπάνος, Παπαντωνίου, Γαβριελάτος.