Ακαδημία Π.: 2-1 νίκες στο Acropolis

Νίκη για το πρώτο τμήμα της Κ12 της Ακαδημίας Περιστερίου, με σκορ 3-1 επί του αντίστοιχου συγκροτήματος από τα Πατήσια 24, στο πλαίσιο του Acropolis Tournament.

Μετά από ένα άσφαιρο πρώτο ημίχρονο, οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Σταύρου Μισαηλίδη βρέθηκαν πίσω στο σκορ με την έναρξη της επανάληψης, ωστόσο με δύο απευθείας εκτελέσεις φάουλ του Αθανασίου (μία ακόμη σταμάτησε στο δοκάρι στο α’ μέρος) και ένα κοντινό σουτ του Μαγουλά Θ., γύρισαν το παιχνίδι και το κράτησαν στα μέτρα τους μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Έπαιξαν οι Ρήγας, Καναβάς, Πανταζής, Μαρίνος, Κριτής, Καραχάλιος, Κυριακίδης, Μαγουλάς Θ., Αθανασίου, Σαγρής.

• Το δεύτερο τμήμα της Κ12 δεν τα κατάφερε κόντρα στο πρώτο τμήμα του Φωστήρα και ηττήθηκε με σκορ 5-2.

Τα τέρματα των περιστεριωτών σημείωσαν οι Ρήγας και Μοσχίδης.

Κ10: Ακαδημία Π. – Νέοι Ευγενείας 7-1

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για το πρώτο τμήμα της Ακαδημίας Περιστερίου, στο Campo de Futbol, αυτή τη φορά κόντρα στο αντίστοιχο τμήμα των Νέων Ευγενείας με σκορ 7-0.

Τα τέρματα σημείωσαν οι Π. Φώτης (4) και Πότσι (3).

Έπαιξαν οι Κουτσούπης, Καραγιάννης, Σκούμπαφλος, Ζουγανέλης, Πότσι, Ποθητός, Κουλούρης, Σολάρεβιτς και Π. Φώτης.