Ακαδημία Π.: Τελικός πριν τον τελικό
![](https://peristeri-academies.gr/wp-content/uploads/2019/04/akadimiak10achilleas.jpg)
Σε τρίτο παιχνίδι θα… λύσουν τις διαφορές τους Ακαδημία Ποδοσφαίρου Περιστερίου και Ποσειδών με έπαθλο το εισιτήριο για τον τεικό του Acropolis Tournament, αφού οι Πειραιώτες ισοφάρισαν σε 1-1 τη σειρά των ημιτελικών, επικρατώντας με 4-3 στη διαδικασία των πέναλτι.
Η κανονική διάρκεια ολοκληρώθηκε με σκορ 2-2 και σκόρερς για τους Περιστεριώτες τους Φώτη και Πότσι, ενώ από τη βούλα του πέναλτι ευστόχησαν οι Πότσι, Ποθητός και Φώτης.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ Π. (Κ. Μισαηλίδης): Κουτσούπης, Καραγιάννης Π., Ζουγανέλης, Πότσι, Αρτούρ, Ποθητός, Καραγιάννης Γ., Φώτης, Παουλίνιο.
Μία νίκη και μία ισοπαλία ήταν ο απολογισμός της Κ12, στη διπλή αγωνιστική υποχρέωση, για το Acropolis Tournament.
Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Σταύρου Μισαηλίδη επικράτησαν με σκορ 4-1 του Αστέρα Χαϊδαρίου και σκόρερ των 4 τερμάτων τον Γαβριελάτο, ενώ αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 με τον Α.Ο. Καραβά και σκόρερ τον Κυριακίδη.
Έπαιξαν οι Ταπίνης, Καναβάς, Μαρίνος, Σαμαράς, Μαγουλάς Θ., Κυριακίδης, Αθανασόπουλος, Γαβριελάτος, Παπαντωνίου (Καραχάλιος Σπ.).
Η Κ12 είναι αδιαμφισβήτητα πρώτη και στα επερχόμενα πλέι οφ θα κληθεί να αντιμετωπίσει την 8η ομάδα της γενικής κατάταξης.
Η βαθμολογία πριν την αγωνιστική αυτού του Σαββατοκύριακου: