Αγ. Θωμάς – Γυναίκες Περ. 0-0

Από ένα ημίχρονο είχαν το μεσημέρι της Κυριακής, Άγιος Θωμάς και Γυναίκες Περιστερίου στο Δημοτικό γήπεδο Ζωγράφου, με μοιρασμένες και τις -συνολικά λιγοστές- τελικές προσπάθειες για γκολ και το τελικό 0-0 είναι καθ’ όλα δίκαιο.

Η γηπεδούχος ομάδα ήταν καλύτερη στο πρώτο 45λεπτο, αλλά αδίκησε εαυτόν στην τελική πάσα, ενώ δοκίμασε και αρκετά σουτ εκτός περιοχής που δεν βρηκαν απροετοίμαστη την Μωϋσιάδη.

Οι φιλοξενούμενες μπήκαν πιο δυνατά στην επανάληψη, δεν επέτρεψαν στα κορίτσια του Αγίου Θωμά τις πλαγιοκοπήσεις του πρώτου μέρους και προσπάθησαν να βγάλουν στην πλάτη της άμυνάς τους την Αυδίκου ή τη Λίκα.

Το τετ α τετ της τελευταίας, αλλά με τελείωμα μόλις άουτ, με τη συμπλήρωση 80 λεπτών στην αναμέτρηση, ήταν η σημαντικότερη ευκαιρία συνολικά του αγώνα.

Διαιτητής: Habilaj. Βοηθοί: Ηλιοπούλου, Κορεστή.

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Μωϋσιάδη (56′ Αλογογιάννη), Τσακοπιάκου, Κωνσταντινίδη, Αντωνίου, Τσιρόγιαννη, Κανελλοπούλου, Λίκα, Καμπόλη, Παπακώστα, Αυδίκου, Καρανάσιου.