K17: Κηπούπολη – Ιπποκράτης 2-1

Το 2/2 στα εντός έδρας παιχνίδια της έκανε η Κ17 της Κηπούπολης και μάλιστα με ανατροπή στο κεντρικό γήπεδο των αθλητικών εγκαταστάσεων της Χωράφας.

Το αντίστοιχο συγκρότημα του Ιπποκράτη ήταν αυτό που προηγήθηκε και μάλιστα έκλεισε το πρώτο μέρος με το υπέρ του 0-1, ωστόσο πέντε λεπτά στο ξεκίνημα της επανάληψης έφεραν τα πάνω κάτω και έδωσαν το τρίποντο στους γηπεδούχους.

Στο 16′ πήραν το προβάδισμα οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Βασίλη Καραγκούνη με σουτ που ολοκλήρωσε κόντρα επίθεση, στο 42 και στο 47′ απάντησε με δύο γκολ ο Κόκλας (προβολή σε ασίστ Γερεντέ / εντυπωσιακό σουτ) για το συγκρότημα του Δημήτρη Τσουκνάκη.

Σκόρερς: 42′ και 47′ Κόκλας / 16′ Καπετανάκης.

Διαιτητής: Γκίκας. Βοηθοί: Γεωργίου, Ρισσάκης.

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ: Δουλγεράκης, Γερεντές, Κολοκυθάς, Λόντος, Τσαμπάς, Κόκλας, Στάμου, Χαιρόπουλος, Κατρισιώσης, Μπουρνιάς, Πατσής (Μουλάς, Μποϊντας, Νικολούδης, Τσακοπιάκος).

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ: Ματθαίος, Πατέλης, Ρακιντζάκης, Παλασκώνης, Πετάκος, Θεοδωρακόπουλος, Μηδελλιάς, Ανδριώτης, Χατζηπαναγιώτου, Καπετανάκης, Βαλμάς (Πολυχρονάκης, Χανης, Νικολακόπουλος, Γραμματικός, Ριζογιάννης, Θεοδωρακάκης).