Κ17: Ένωση – Δάσος Χ. 2-2

Παιχνίδι με φάσεις, γκολ κι έντονο σασπένς στο σύνολο του δευτέρου ημιχρόνου, η αναμέτρηση των Κ17 της Α.Ε. Περιστερίου και του Δάσους Χαϊδαρίου, στο γήπεδο Ηφαίστου.

Όσα δεν πρόσφερε το πρώτο 40λεπτο που ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ (0-0), τα έδωσε μεγαλοπρεπώς η επανάληψη, με τους νεαρούς ποδοσφαιριστές του Σπύρου Νταλαγεώργου να ανατρέπουν το εις βάρος τους 0-1, αλλά να ισοφαρίζονται μόλις 4 λεπτά μετά την επίτευξη του 2-1, για το τελικό 2-2.

Σκόρερς: 45′ Καραγιάννης Π., 54′ (πεν.) Καραχάλιος Γ. / 43′ Δακτυλας, 58′ Σταυρόπουλος.

Διαιτητής: Χατζηδάκης. Βοηθοί: Λαμποβιτιάδης.

Α.Ε. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Κουτσούπης. Σαμαράς, Καραγιάννης Π., Καναβάς, Χατζηβασιλείου, Καραγιάννης Ι., Αντωνόπουλος, Γκόρος, Καραμάνης, Καραχάλιος Γ., Χαϊκάλης (Κιόσια, Καραχάλιος Σ.).

ΔΑΣΟΣ Χ.: Μάιος, Δαμιανάκος, Γουζουασης, Πάγκου, Δακτυλας, Βελέντζας, Γκότσης, Σταυρόπουλος, Αργυρόπουλος Ι., Χατζηδημητρίου, Τσιμνάδης (Γαρδικιώτης, Τριανταφύλλης, Γιάννι, Αργυρόπουλος Κ.).