Κ16: Κηπούπολη – Ανθούπολη 2-4

Με όπλο τις στημένες φάσεις και ανατροπή στην επανάληψη, η Κ16 της Ανθούπολης πέρασε νικηφόρα από το γήπεδο της Χρυσούπολης και την αναμέτρησή της με το αντίστοιχο συγκρότημα της Κηπούπολης.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Βαγγέλη Καραμουλά έκλεισαν το πρώτο μέρος προηγούμενοι με 2-1 και καλύτερη αγωνιστική εικόνα, ωστόσο στην επανάληψη εκείνοι του Γιάννη Γαϊτανίδη κατ’ αρχάς ισοφάρισαν σε κόντρα επίθεση και ακολούθως ανέτρεψαν πλήρως τα εις βάρος τους δεδομένα από 2 στημένες μπάλες (κόρνερ), ενώ με απευθείας εκτέλεση κόρνερ (Ντόκο) είχαν σημειώσει το μοναδικό τέρμα τους στο πρώτο μισό και σε εκτέλεση φάουλ (Κατής) είχαν δοκάρι!

Σκόρερς: Αθουσάκης Γ., Γιώργης (πεν.) / Ντόκο (2), Μαγνήσαλης, Κατής.

Διαιτητής: Λεονταρίδης.

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ: Ζιωρης, Τσαμπας, Αθουσάκης Δ., Χαιρόπουλος, Αναστασόπουλος, Γιωργης, Βαλμάς, Αθουσάκης Γ., Τσακοπιάκος, Μπαμπαλης, Βερουχης (Μπουρνιάς, Μουλάς, Σιουρούνης).

ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ: Φούκας, Βανταράκης, Λαζαράκης, Κάτσενος, Βίτος, Δημόπουλος, Κατής, Ντόκο, Καλδής, Παπαχριστοδούλου, Μαγνήσαλης (Ζαφειρόπουλος, Παυλάκης).