K15: Ατρόμητος Αθ. – ΟΦΗ 1-1

Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης των Κ15, Ατρομήτου Αθηνών- ΟΦΗ, βρήκαν γκολ ισοφάρισης οι Περιστεριώτες και στέρησαν από τον μαχητικό ΟΦΗ το τρίποντο, στο κεντρικό γήπεδο των αθλητικών εγκαταστάσεων της Χωράφας.

Ευκαιρίες υπήρχαν εκατέρωθεν και για το συγκρότημα του Λευτέρη Κοσμαδάκη πρωταγωνιστές ήταν οι Καλαϊτζίδης, Πετρόπουλος, ωστόσο απάντηση στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από πλευράς ΟΦΗ (61′) δεν υπήρξε έως το τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ ο Τσικλιτας σούταρε εντός περιοχής και διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Σκόρερς: 80′ Τσικλιτας / 61′ (πεν.) Πετούσης.

Διαιτητής: Κασίδης. Βοηθοί: Βλατάκης, Μαρκαντωνάτος.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.: Χατζηδάκης, Σαρρής, Τσαγδης, Ψαράκης, Τούφας, Αθανασόπουλος (63′ Τσικλιτας), Τσολάκης (41′ Καλλιας), Μπεδινάκης (52′ Ρηγάτος), Καλαϊτζίδης, Ξεκάρφωτος (48′ Θεοδωρόπουλος), Πετρόπουλος (41′ Σπηλιόπουλος).