Κ17 (SL): Ατρόμητος – Πανιώνιος 3-2

Δύο στα δύο για την Κ17 του Ατρομήτου Αθηνών, που επιβλήθηκε με σκορ 3-2 του Πανιωνίου, στο γήπεδο Ηφαίστου, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής ημέρας του Β’ ομίλου του πρωταθλήματος της Superleague.

Το συγκρότημα του Κώστα Παρθενίου έκανε δικό του το παιχνίδι από το πρώτο 45λεπτο και προηγήθηκε με διαφορά τριών τερμάτων σχεδόν με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, με τους φιλοξενούμενους να βρίσκουν τον δρόμο για τα διχτυα στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, διαμορφώνοντας το τελικό 3-2 στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τα τέρματα σημείωσαν οι Λεονταρόπουλος (23′), Πούλος (33΄) και Μπάτος (62′) για τον Ατρόμητο και Οθωναίος (85′), Τερζής (90+) για τον Πανιώνιο.

Αγωνίστηκαν οι Βελέντζας, Μπάτος (76′ Σέχου), Σαρηγιάννης, Κατσιχτης, Χαραλαμπίδης, Κωτσης, Πούλος (53′ Καφεντζής), Hoxha, Λιοσης (60′ Φανός), Καζερος (46′ Γιαννακόπουλος), Λεονταρόπουλος (76′ Λοϊζίδης).