Κ16: Ηρακλής – Φοίνικας 1-2

Η ακαριαία απάντηση του Φοίνικα στο γκολ της ισοφάρισης του Ηρακλή, του έδωσε εκ νέου προβάδισμα πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα μεταξύ των δύο ημιχρόνων.

Η σφικτή αμυντική λειτουργία αμφοτέρων και δύο εντυπωσιακές επεμβάσεις του Σταυρόπουλου διατήρησαν το σκορ του ημιχρόνου (1-2) ως τελικό της αναμέτρησης στο ΕΑΚ Ηφαίστου, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν δίκαια το τρίποντο και να φτάνουν στους 6 βαθμούς.

Σκόρερς: 31′ Ζάρκαλης / 15′ Χρυσιστόμου, 33′ Ρέντζος.

Διαιτητής: Γεωργιτσόπουλος.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Σταυρόπουλος, Καραμανώλης, Βυθούλκας, Χριστόπουλος, Ηλιόπουλος, Κιάρρι, Λουκας, Καψής Πούλος, Ζάρκαλης, Γαβριελάτος (Πάνος, Τυράκης, Μέξας, Τσαρλης).

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Σιδεράς Ε., Μαζαρος, Νασίμποφ, Ψυχάρης, Σιδεράς Π., Παπαδόπουλος, Γεωργιόπουλος, Αγγελόπουλος, Χρυσοστόμου, Καραγιώργος, Ρέντζος (Ζέφι, Μακράκης, Αρβανιτίδης, Γκρανόπουλος).