Κ18: Ηρακλής – Φοίνικας 3-0

Καλύτερη και πιο ουσιαστική στο δεύτερο μέρος η Κ18 του Ηρακλή επιβλήθηκε με 3-0 στην πρεμιέρα του αντίστοιχου τμήματος του Φοίνικα, στο ΕΑΚ Ηφαίστου,

Κομβικό το φινάλε του πρώτου 40λέπτου, όταν ο Φοίνικας είχε μοναδική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ με τον Σταυρινό, αλλά ο Φράγκος Α. με τη βοήθεια και του δοκαριού απομακρυνε πάνω στη γραμμή και στην αμέσως επόμενη φάση ο Νατσάκος με δυνατό σουτ έστειλε τον Ηρακλή προηγούμενο (1-0) στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα μεταξύ των ημιχρόνων.

Στην επανάληψη εκτός των δύο τερμάτων για το συγκρότημα του Νίκου Δασκαλόπουλου ακυρώθηκε (σωστά) και γκολ του Σαρμπάνη ως οφσάιντ.

Σκόρερς: 40′ Νατσάκος, 46′ Πάσχος, 76′ Μαγκίτσας / –

Διαιτητής: Παλάσκας. Βοηθοί: Καρράς, Μαμουνής.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Γαϊτάνης, Κολοκώτσιος, Φράγκος Α., Τερμπατσής, Οικονομάκος, Δασκαλόπουλος, Νατσάκος, Ζενέτος, Φράγκος Μ., Μαγκίτσας, Σαρμπάνης (Ντίσο, Καρδάσης, Παλιούρας, Πάσχος).

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Σταθόπουλος, Τσώκος, Κύρτσιος, Γιώτης Φ., Κολοβός, Κουρουμπλής, Σταυρινός, Χαραλάμπους, Πατέλης, Σκόδρας, Δέλγας (Μπουγάς).