Κ14: Α.Ο. Περιστερίου – Χαϊδάρι 4-0

Τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι αήττητη και δεύτερη νίκη σε 5 παιχνίδια στη δεύτερη φάση για την Κ14 του Α.Ο. Περιστερίου που επιβλήθηκε με σκορ 4-0 του αντίστοιχου συγκροτήματος του Χαϊδαρίου, στο ΕΑΚ Ηφαίστου.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Πολύδωρου Τσίγκου ήταν καλύτεροι στο σύνολο του αγωνιστικού χρόνου, αλλά αποτελεσματικοί στην επανάληψη όπου και σημείωσαν τα τρία από τα τέσσερα συνολικά τέρματά τους.

Σκόρερς: 25′ Στρατής, 37′ Ματσούκας, 50′ Παππάς, 58′ Σπυρόπουλος / –

Διαιτητής: Ευθυμίου.

Στο 49ο λεπτό αντίκρυσε απευθείας κόκκινη κάρτα ο Χριστοβασίλης για εξύβριση του διαιτητή.

Α.Ο. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Ξαφέλης, Σαρέλλης, Μάκος, Βαλτογιάννης, Σενγκιέργκη, Σπυρόπουλος, Μπογιατζής, Στρατής, Μάρκου, Ματσούκας, Τατίογλου (Οικονομίδης, Βασιλόπουλος, Παππάς, Κόντη).

ΧΑΪΔΑΡΙ: Καραβίτης, Τόλης, Πολυκρέτης, Μπότας, Χριστοβασίλης, Τζιόκα, Κατσικογιάννης, Παπαδόπουλος, Χατζηκωνσταντίνου, Καλαποθαράκος, Μαυροματίδης (Γκιοσάι, Χάλαρης Θ., Γιαννόπουλος, Μαρκάτος, Κούκος).