Κ16: Άτταλος – Κηπούπολη 1-4

Με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο, η τυπικά φιλοξενούμενη Κ16 της Κηπούπολης επικράτησε με σκορ 1-4, του αντίστοιχου συγκροτήματος του Άτταλου Νέας Φιλαδέλφειας, στο γήπεδο Χρυσούπολης.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Τσουκνάκη ήταν εμφανώς ανώτεροι στο χορτάρι και πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων από το πρώτο 40λεπτο με σουτ των Σερίφη και Μ. Τζαγκαράκη.

Ο Σερίφης με πλασέ, αφού πέρασε και τον τερματοφύλακα μετά από ασίστ Καμαρινού και ο Θεοχαρίδης μετά από σόλο μισού γηπέδου ανέβασαν το ενεργητικό της Κηπούπολης στα τέσσερα γκολ, ενώ είχε μεσολαβήσει η μείωση του σκορ, αν και προηγήθηκε επιθετικό φάουλ, με επικίνδυνη προβολή, στον Νότη.

Σκόρερς: 66′ Καραγεωργίου / 24′, 65′ Σερίφης, 40′ Τζαγκαράκης Μ., 69′ Θεοχαρίδης.

Διαιτητής: Μακρυγιάννης. Βοηθοί: Σιδερης, Βαρζάκης.

ΑΤΤΑΛΟΣ: Βλαστός, Στεφάνου, Αλεξανδρόπουλος, Νικολάκης, Καρακάξης, Μπαρδούσης, Αρίζος, Σταύρος, Σμυρνής, Μακρίδης, Ντονης (Καραγεωργίου, Πιλάλης).

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ: Νότης, Τζαβάρας, Παυλάκος, Σιαφάκας, Σαββουλίδης, Ανδρονιώτης, Θεοχαρίδης, Τζαγκαράκης Μ., Κατσάτσος, Σερίφης, Παπαδόπουλος (Ζαραϊδώνης, Χρονάκης, Τζαγκαράκης Ν., Καμαρινός, Σαμούρης)