Κ18: Ειρήνη Πετρ. – Κηπούπολη 0-1

Εκτός έδρας νίκη στην Πετρούπολη, επί της τοπικής Ειρήνης (0-1) και διατήρηση στο ρετιρέ του 10ου ομίλου του πρωταθλήματος ΕΠΣΑ για την Κ18 της Κηπούπολης.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Τσουκνάκη ολοκλήρωσαν χωρίς γκολ το καλύτερό τους ημίχρονο, με καλύτερες στιγμές μια κεφαλιά του Τσίκο και έναν τετ α τετ του Λέμη που δεν ευδοκίμησαν, ενώ ακυρώθηκε (αμφισβητούμενη απόφαση) και γκολ του Τσίκο.

Αντίθετα, στην επανάληψη που δεν συνέχισαν σε υψηλό τέμπο, πέτυχαν το γκολ της νίκης με τον Σοφό με την είσοδο στο τελευταίο δεκάλεπτο και είχαν δύο πολύ καλές ευκαιρίες με τους Σούμπα (75′) και Σοφό (78′).

Σκόρερς: – / 72′ Σοφός.

Διαιτητής: Μαντζιαρης. Βοηθοί: Τζιβρας, Τσάκας.

ΕΙΡΗΝΗ ΠΕΤΡ.: Τζερεμάκης Ι., Σταμάτης Σ., Στέτο, Φούντας, Βασιλάκος, Συμεωνίδης, Σταμάτης Γ., Καλογερόπουλος, Μπέκος, Γρηγοριάδης, Ρώτας (Φιλίποφ, Τζερεμάκης Δ., Χάμζα, Μπουλης, Παυλάκος).

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ: Παυλάτος, Σούμπας, Μπίσκος, Φαρμάκης Β., Κλειδής, Χαροκόπος, Λέμης, Σταματογιαννόπουλος, Τσίκο, Σοφός, Κατωπόδης (Παπαδόπουλος, Δούμας, Πίσχος, Τσέας Β.).