Κ16: Κηπούπολη – Φοίνικας 3-2

Νίκη με ανατροπή στην επανάληψη για την Κ16 της Κηπούπολης, που επιβλήθηκε με σκορ 3-2 του αντίστοιχου συγκροτήματος του Φοίνικα, επιστρέφοντας από το 1-2 του πρώτου μέρους.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές των Δημήτρη Τσουκνάκη και Ηλία Θεοδωρακόπουλου είχαν ένα ανοικτό πρώτο 35λεπτο, με αδιάκοπο πάνω-κάτω. Προηγήθηκε η Κηπούπολη και το “γύρισε” ο Φοίνικας πριν πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα μεταξύ των ημιχρόνων.

Στην επανάληψη, η πίεση που άσκησαν οι γηπεδούχοι για να παίξουν γρήγορα με κλεμμένες μπάλες, απέδωσε τα μέγιστα και έφερε τη δεύτερη ανατροπή στο παιχνίδι και το τελικό 3-2.

Σκόρερς: 18′, 60′ Σερίφης, 62′ Παπαδόπουλος / 21′, 28′ Ηλιόπουλος.

Διαιτητής: Παπαγεωργίου. Βοηθοί: Λώνη, Μπόντζος.

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ: Νότης, Χρονάκης, Παυλάκος, Σιαφάκας, Σαββουλίδης, Ανδρονιώτης, Κατσάτσος, Τζαγκαράκης Μ., Θεοχαρίδης, Τζαγκαράκης Ν., Σερίφης (Ντονικιάν, Μπουκουρίτσι, Καμαρινός, Παπαδόπουλος).

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Σταθόπουλος, Λαμπρίτσιος, Μαγαλιός, Ανδριανάκος, Μπούρας, Ζάμπακας, Μαρκαντωνάτος, Καραγιώργος, Καμπουρίδης, Ηλιόπουλος, Μπούζο (Τσίχλης, Βορύλλας, Βασίλενας, Διαμαντης).