Κ18: Ηρακλής – Ιεράπολη 2-3

Αυτόχειρας” η Κ18 του Ηρακλή Περιστερίου που προηγήθηκε με σκορ 2-0, ήλεγχε απόλυτα την αναμέτρηση με το αντίστοιχο συγκρότημα της Ιεράπολης στο ΕΑΚ Ηφαίστου και ήταν αυτή που απειλούσε με διεύρυνση του σκορ, έως τη στιγμή που έμεινε με αριθμητικό μειονέκτημα, λόγω αποβολής του αρχηγού του.

Οι φιλοξενούμενοι είπαν “ευχαριστώ”, πήραν τα ηνία του αγώνα και στο τελευταίο δεκάλεπτο ανέτρεψαν την κατάσταση. Λίγο πριν την εκπνοή της κανονικής διάρκειας και εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα και στις καθυστερήσεις έκαναν την πλήρη ανατροπή και πήραν το τρίποντο

Σκόρερς: 18′, 34′ Δαουλας / 70′, 78′ (πεν.), 80+’ Τσαπουρνής.

Διαιτητής: Καλοπίσης. Βοηθοί: Κοσμαδάκης, Μπαντής.

Στο 54ο λεπτό αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Μαγκίτσας για εξύβριση.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Κωνσταντόπουλος, Σακάι, Φράγκος Α., Οικονομάκος, Ζησιμόπουλος, Τερμπατσής, Δαουλας, Ζενέτος, Νατσάκος, Μαγκίτσας, Πετρόχειλος (Δρακόπουλος, Μπερνασκόνης).

ΙΕΡΑΠΟΛΗ: Μήτσαινας, Ορφανίδης Χάννα, Μαραβελάκης, Μανιός, Γιακουμάκης, Μπεγέτης, Συμεώνογλου, Στέφος, Τσαπουρνής, Μπουρδάμης (Σπαντίδης, Μπαλτάς).