Κ14: Θύελλα Π. – Ηρακλής 2-4

Νικηφόρα ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος της ΕΠΣΑ η Κ14 του Ηρακλή, που επιβλήθηκε με σκορ 2-4 του αντίστοιχου συγκροτήματος της Θύελλας Περιστερίου, στο γήπεδο Χρυσούπολης.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Αργύρη Πούλου σημείωσαν δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο (0-2 σκορ ημιχρόνου), διατηρώντας τον έλεγχο της αναμέτρησης και χωρίς να επιτρέψουν στους αντπάλους τους πολλά περισσότερα από το μειώσουν το σκορ στο τελευταίο πεντάλεπτο.

Σκόρερς: 55′ Κανακάκης, 57′ Ασπρομάτης / 14′, 42′ Κολιτσόπουλος, 23′ Ζάρκαλης, 47′ Γαβριελάτος.

Διαιτητής: Μαρδας.

Στο 50ό λεπτό αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Κεχαγιάς των γηπεδούχων, γιατί χαστούκισε αντίπαλό του.

ΘΥΕΛΛΑ Π.: Κυριαζής, Κεχαγιάς, Φαμέλης, Παπανδρεόπουλος, Κανακάκης, Μπαριαμπας, Ασπρομάτης, Κούτσο, Παπαζήσης, Πούλος, Ντούκα (Παπαδόπουλος, Καπετανάκης).

ΗΡΑΚΛΗΣ Π.: Σταυρόπουλος, Βόγκλης, Βυθούλκας, Χριστόπουλος, Χρήστου, Πλιάσσας, Λουκας, Ζάρκαλης, Κολιτσόπουλος, Καψής, Τριβέλλας (Πάνος, Πλάκου, Γαβριελάτος, Τσαρλής, Καππάτος Γ.).