Όμιλος: Νικηφόρο φινάλε για Κ16-Κ14

Το 0-1 (σκορ ημιχρόνου) παρέμενε έως και τρία λεπτά πριν την εκπνοή της αναμέτρησης με τον Αθηναϊκό για τα πλέι οφ του Elite Boca Cup 2020 (θέσεις 5-6), αλλά δύο στημένες φάσεις έφεραν τα πάνω κάτω και έδωσαν (με ανατροπή) τη νίκη στην Κ16 του Α.Ο. Περιστερίου του Σάκη Αναστασόπουλου.

Εκτελεστής αμφότερων ο Κατσίκης, στην πρώτη περίπτωση το κεφάλι αμυντικού έστειλε τη μπάλα στο “παραθυράκι” της εστίας για το 1-1 και στη δεύτερη τη βρίσκει ο Πλευρίτης και από το σώμα αμυντικού καταλήγει στο βάθος των διχτύων (2-1).

Αγωνίστηκαν οι Μανός, Φράνκο, Δουλής, Λυμπέρης, Πλευρίτης, Παπαχριστοδούλου, Παντελής, Πήλιουρας, Κατσίκης, Παπαδάτος, Φατούρος (Χιώτης, Θεοδωρόπουλος, Δαούλας).

Η Κ14 του Α.Ο. Περιστερίου έδωσε το παρών στον μικρό τελικό της κατηγορίας με αντίπαλο τον Αριστέα Άργους και με τη νίκη της 3-1 κατέκτησε την 3η θέση.

Σκόρερς για την ομάδα του Πολύδωρου Τσίγκου στο Alma Club Αλίμου οι Μάρκου, Κόντης και Ματσούκας.