Κηπούπολη: Ήττα στο φινάλε η Κ16

Με δύο κεφαλιές από εκτέλεση κόρνερ η Δάφνη Παλαιού Φαλήρου πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων με τη συμπλήρωση του πρώτου 25λεπτου, ωστόσο οι γηπεδούχοι επέστρεψαν στο παιχνίδι με δύο γκολ εντός πενταλέπτου (30′ – 34′) από τους Τζαβάρα και Σερίφη.

Παιχνίδι ανοικτό σε όλα τα αποτελέσματα στην επανάληψη με την Κηπούπολη να έχει ελαφρά υπεροχή, αλλά να δέχεται δύο γκολ στην εκπνοή (69′ και 70′) και να γνωρίζει την ήττα (2-4).

Με νίκη επί του Αετού Κορυδαλλού στις 6.15 το απόγευμα της Κυριακής, οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Τσουκνάκη παίρνουν το εισιτήριο για τον μικρό τελικό του New Year Cup 2020 του Soccerlink (Kifissos Club, Δευτέρα 12.15).

Αγωνίστηκαν οι Νότης, Ζαραϊδώνης, Τζαβάρας, Σιαφάκας, Σαββουλίδης, Ανδρονιώτης, Τζαγκαράκης Ν., Τζαγκαράκης Μ., Κατσάτσος, Σερίφης, Θεοχαρίδης (Καμαρινός, Χρονάκης, Γερονικολός).