Κ14: Ήφαιστος – Φοίνικας 4-0

Μ’ ένα γρήγορο γκολ (4′) πήρε το προβάδισμα και με σκορ ημιχρόνου 3-0 “καθάρισε” την υπόθεση νίκη η Κ14 του Ηφαίστου, κόντρα στο αντίστοιχο συγκρότημα του Φοίνικα, στο τελευταίο παιχνίδι της 9ης αγωνιστικής, στο ΕΑΚ Ηφαίστου.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές των Νίκου Βακρά και Δημήτρη Χιώτη έπαιξαν ελεύθερο ποδόσφαιρο, επιχειρώντας να δημιουργήσουν και όχι απλά να “ακυρώσουν” τη δημιουργία του αντιπάλου, προσφέροντας αρκετές καλές στιγμές.

Το τελικό 4-0 σημειώθηκε στο πρώτο μισό της επανάληψης, με τους γηπεδούχους να διατηρούν για δεύτερη φορά φέτος το μηδέν στην εστία τους.

Σκόρερς: 4′, 22′ Τσέλιος, 26′ Σταθής, 36′ Ευθυμιάδης / –

Διαιτητής: Γαλαριώτης.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Σιγάλας, Κούμε, Κοσμίδης, Ντόστι, Χατζούδης, Γκέρτσος, Τσέλιος, Κανελλόπουλος, Σταθής, Βασιλειάδης, Ευθυμιάδης (Ζαΐμης, Θωμολλάρη, Αποστολόπουλος).

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Σιδεράς Ε., Παπαπαναγιώτου, Νικολαρας, Χρονόπουλος, Σιδεράς Π., Βαβίλης, Καραγιώργος, Παπαδόπουλος, Χατζημανώλης, Βασιλάκης, Χρυσοστόμου (Βεργέτης, Γκρανόπουλος, Ρέντζος, Αγορας)