Κ16: Ήφαιστος – Φοίνικας 2-2

Σ’ ένα παιχνίδι με αρκετό πάθος και δυνατά μαρκαρίσματα, κυρίως από την πλευρά των γηπεδούχων, οι Κ16 Ηφαίστου και Φοίνικα αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 2-2, στο ΕΑΚ Ηφαίστου.

Με γκολ από τα… αποδυτήρια και από τα έντεκα βήματα προηγήθηκε το συγκρότημα του Σάκη Καλογερόπουλου και μ’ αυτό το σκορ έφτασε ως την ανάπαυλα μεταξύ των ημιχρόνων.

Μέσα σ’ ένα πεντάλεπτο στην επανάληψη, οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Ηλία Θεοδωρακόπουλου ανέτρεψαν πλήρως την κατάσταση και αμφισβήτησαν ως οφσάιντ το γκολ με το οποίο ισοφάρισε ο Ήφαιστος λίγα λεπτά αργότερα, αλλά αυτό δεν άλλαξε ούτε την απόφαση του διαιτητή, ούτε και το τελικό αποτέλεσμα.

Σκόρερς: 2′ (πεν.) Καρβουνιάρης, 49‘ Χοντάι / 40′ (πεν.), 45’ Μαρκαντωνάτος.

Διαιτητής: Αρβανίτης.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Κατσαρέας, Αναστασίου, Καρβουνιάρης, Ίβρος, Σάββας, Γιαννακόπουλος, Ιακώβου, Παππάς, Λαμπρόπουλος, Λάτσι, Χοντάι.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Σταθόπουλος, Τσίχλης, Χαβαλίνας, Ανδριανάκος, Μπούρας, Ζάμπακας, Μαρκαντωνάτος, Μαγαλιός, Καμπουρίδης, Ηλιόπουλος, Μπούζο (Καραγιώργος, Καπνισης, Βασίλενας, Διαμαντης, Λαμπρίτσιος).