Κ14: Θύελλα Π. – Ήφαιστος 3-8

Απόλυτη” (5/5) συνεχίζει η Κ14 του Ηφαίστου Περιστερίου, που το πρωί του Σαββάτου επιβλήθηκε με σκορ 8-3 του αντίστοιχου τμήματος της Θύελλας Π., στο γήπεδο Χρυσούπολης.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Νίκου Βακρά πήραν νωρίς προβάδισμα δύο τερμάτων και πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα μεταξύ των ημιχρόνων με σκορ 1-2, αλλά στην επανάληψη ήταν καταιγιστικοί και αξιοποιώντας στο μέγιστο τις ευκαιρίες τους στην αντίπαλη περιοχή, εκτόξευσαν το τελικό σκορ στο 3-8

Σκόρερς: 27′, 45′ Κότσι, 59′ (πεν.) Ασπρομάτης / 5′, 39′ Τσέλιος, 11′ Γκέρτσος, 34′, 43′ Βασιλειάδης, 33′ Θωμολλάρη, 51′, 54′ Ευθυμιάδης.

Διαιτητής: Σταυρόπουλος.

ΘΥΕΛΛΑ Π.: Κυριαζής, Κεχαγιάς, Παπαζήσης, Παπαδόπουλος, Κανακάκης, Βερούσι, Κούτσο, Μπαριάμπας, Κότσι, Πούλος, Ντούκα (Παπανδρεόπουλος, Ασπρομάτης, Φαμέλης).

ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Σιγάλας, Κούμε, Κοσμίδης, Αποστολόπουλος, Χατζούδης, Ντόστι, Τσέλιος, Γκέρτσος, Βασιλειάδης, Κανελλόπουλος, Θωμολλάρη (Ζαΐμης, Χαραλάμπους, Σταθης, Χατζηβασιλείου, Ευθυμιάδης).