Κ16: Ανθούπολη – Αττικός 0-3

Το υποτονικό πρώτο ημίχρονο που την έστειλε υπολειπόμενη δύο τέρματα στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα μεταξύ των ημιχρόνων, πλήρωσε η Κ16 της Ανθούπολης στην αναμέτρηση με το αντίστοιχο συγκρότημα του Αττικού, στο κεντρικό γήπεδο των αθλητικών εγκαταστάσεων της Χωράφας.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Πέτρου Δημάκη επιχείρησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι στο δεύτερο 35λεπτο, αλλά αυτό δεν μεταφράστηκε σε ικανοποιητικές τελικές προσπάθειες και γκολ, αντίθετα σε κόντρα επίθεση δέχθηκαν και τρίτο τέρμα, που διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

Σκόρερς: – / 22′ Σάχου, 29′, 56′ Κοντόπουλος.

Διαιτητής: Φωτάκος.

ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ: Μπουζούκης, Σαββίδης, Καλούδης, Λανάι, Παπλωματάς, Καντάρης, Πισιμίσης, Λυμπερόπουλος, Ροΐδης, Ακπάτα, Πετρούτ (Αγγελούδης).

ΑΤΤΙΚΟΣ: Μακρής, Μπάμπουρα, Παππάς, Μίχας, Ανδρόνικος, Μπίμπα, Κουτρετσής, Χόντο, Αλεφραγκής, Κοντόπουλος, Σάχου (Νατούδης, Κόντης, Βαλέρας, Στρατούλης, Κορμπάκης, Λυκούσης, Τσούλης).