Κ12: Άμιλλα Π. – Ήφαιστος 0-4

Με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο, η Κ12 του Ηφαίστου ξεπέρασε το εμπόδιο του αντίστοιχου συγκροτήματος της Άμιλλας, στο γήπεδο της Χρυσούπολης (0-4) και πήρε το πρώτο της φετινό τρίποντο στη διοργάνωση.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Βασίλη Κρινόπουλου είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης και καλύτερη αντίληψη του χώρου, σε σχέση με τους γηπεδούχους που αντέδρασαν μετά το 0-2, έχασαν δύο καλές ευκαιρίες για να ξαναμπούν στο παιχνίδι, αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο παραδόθηκαν οριστικά.

Σκόρερς: – / 2′ Καλογερόπουλος, 6′ Χονδροκώστας, 44′ Κολιοκώτσης, 48′ Πιστόλης.

Διαιτητής: Ισσα.

ΑΜΙΛΛΑ: Μελισουργός, Παιζάκης, Δήμτσιας, Λιονάκης, Μπίτας, Κωλέτσος, Σαρδέλης, Σκαλιώτης, Τσάτσα (Τσικιγκίρι, Νταής, Πετρίβ, Παναγιωτίδης).

ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Μωραΐτης, Χατζησταμάτης, Μπουρουζήκας, Πιστόλης, Κούμε, Καλογερόπουλος, Αναστασίου, Σαμαράς, Χονδροκώστας, Διονυσόπουλος, Γκέρτσος (Ουαχούντ, Βασιλικόπουλος, Κολιοκώτσης, Δράζιος, Μπούνος).