Κ18: ‘Αμιλλα Π. – Ηρακλής 0-4

Εκτός έδρας νίκη επί του αντίστοιχου τμήματος της Άμιλλας Περιστερίου, έφερε το πρώτο τρίποντο για την Κ18 του Ηρακλή, στο κεντρικό γήπεδο των αθλητικών εγκαταστάσεων της Χωράφας.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Γιάννη Λιβαθινού μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και άνοιξαν νωρίς το σκορ (4′), με το παιχνίδι να κυλάει ισορροπημένο μέχρι την ανάπαυλα μεταξύ των ημιχρόνων.

Δύο γκολ πριν συμπληρωθεί το πρώτο τέταρτο στην επανάληψη έδωσαν πλέον ξεκάθαρο προβάδισμα στους φιλοξενουμένους, που κράτησαν ανέπαφη την εστία τους για πρώτη φορά φέτος και πέτυχαν τέταρτο τέρμα για να διαμορφώσουν το τελικό 0-4.

Σκόρερς: – / 4′ Παπαποστόλου, 50′, 55′ Βαρδαραμάτος, 67′ Σακάι.

Διαιτητής: Μπαλογιάννης. Βοηθοί: Τσιλιγιάννης, Φωτάκος.

ΑΜΙΛΛΑ: Κομπότης, Καπίρης Γ., Νοβρουζάι, Τσώλης, Ρότσι, Κατσιούλας, Ριζόπουλος, Κουτρούλας, Γκορίτσι, Κωφίδης, Μαραγκός (Παναγκασίδης, Φωλας, Μπαντές, Μουργκας, Σαχμπαζίδης).

ΗΡΑΚΛΗΣ: Κωνσταντόπουλος, Δρακόπουλος, Δαούλας, Οικονομάκος, Τερμπατσής, Καλογήρου, Κυριάκος, Μαγκίτσας, Παπαποστόλου, Βαρδαραμάτος, Πετρόχειλος (Νατσάκος, Ζενέτος, Σακάι, Γαϊτάνης, Γκούντουβας, Μπερνασκόνης, Φράγκος Α.).