Κ12: Ιπποκράτης – Ηρακλής 2-3

Με τον Ηρακλή να έχει μαζί του τις λεπτομέρειες που συνήθως κρίνουν τέτοια παιχνίδια, η αναμέτρηση των Κ12, Ηρακλή και Ιπποκράτη, ολοκληρώθηκε με νίκη του πρώτου, με σκορ 3-2, στο γήπεδο της Χρυσούπολης.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Ανδρέα Κωνσταντούλια διατήρησαν καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα το προβάδισμα στο σκορ, παίρνοντας από το πρώτο μέρος διαφορά δύο τερμάτων.

Οι τυπικά γηπεδούχοι μείωσαν στο 32′, αλλά η προσπάθειά τους να επιστρέψουν στο παιχνίδι δεν καρποφόρησε σε 1-2 φάσεις που τους παρουσιάστηκαν και ο Ηρακλής ανοίγοντας και πάλι την ψαλίδα δέκα λεπτά αργότερα κάθισαν για τα καλά στη θέση του οδηγού.

Σκόρερς: 32′ Πολυχρονάκης, 46′ Μπαριάνος / 19′ Καππάτος Δ., 23′ Καππάτος Γ., 42′ Γιάφαλης.

Διαιτητής: Μπόντζος.

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ: Ματθαίος, Διαμαντόπουλος, Βαλμάς, Παππάς, Πολυχρονάκης, Ρακιντζάκης, Μπαριάνος, Παπασκώνης, Θεοδωρακάκης, Σαρρής.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Σταυρόπουλος, Κατσιαμάνης, Αθανασίου, Μέξας, Κιάρρι, Καππάτος Γ., Καππάτος Δ., Γιάφαλης, Λουκας, Πλιάσσας, Παπαχριστόπουλος.