Νέες Ατρομήτου – Σειρήνες Γρεβενών 2-1

Δια πυρός και σιδήρου, αλλά απόλυτα δίκαιη με βάση την αγωνιστική εικόνα η πρώτη νίκη των Νέων Ατρομήτου, μετά την επιστροφή τους στη μεγάλη κατηγορία (2-1).

Στο κεντρικό γήπεδο των αθλητικών εγκαταστάσεων της Χωράφας, οι ποδοσφαιρίστριες της Καλομοίρας Κοντομίχη δυσκολεύτηκαν στην τελική πάσα – προσπάθεια, για να μεταφράσουν τα δυσανάλογα ποσοστά στην κατοχή της μπάλας σε σχέση με τις φιλοξενούμενες , σε καθαρές ευκαιρίες για γκολ, αλλά η λύτρωση ήρθε από ασίστ της Djordjevic στο κεφάλι της Schmelzer στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης.

Το σκορ άνοιξε με το… καλημέρα στο παιχνίδι η Μοσχονά με ωραία κάθετη κίνηση και πλασέ, αλλά ένας κακός υπολογισμός της Κούντου οδήγησε στην ισοφάριση πριν οι ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα μεταξύ των ημιχρόνων.

ΝΕΕΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ: Kundu, Κριεζή, Στεροπούλου, Schmelzer, Βέρρα, Ρόκομα (55′ Αποστόλου), Γκάτση, Djordjevic, Μοσχονά (70′ Φυτίλη), Γατούδη (65′ Κόττη), Behnke.