Νέες Ατρομήτου Β’ – Ίκαρος Πετρωτού B’ 6-1

Με τρία γκολ σε κάθε ημίχρονο η δεύτερη ομάδα των Νέων Ατρομήτου επικράτησε με σκορ 6-1 του Ίκαρου Πετρωτού, στο κεντρικό γήπεδο των αθλητικών εγκαταστάσεων της Χωράφας.

Δύο γκολ της Μοσχονά με προσωπικές ενέργειες και ένα της Πράπα από το σημείο του πέναλτι έδωσαν προβάδισμα 3-0 στο πρώτο μέρος, με τις φιλοξενούμενες να μειώνουν σε 3-1 με την έναρξη της επανάληψης.

Η εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από την Χρυσίδη (χέρι αντιπάλου) ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1, με τις Μοσχονά και Πράπα να προσθέτουν από ένα ακόμη γκολ στο ενεργητικό τους, διαμορφώνοντας το τελικό 6-1.

Έτσι το περιστεριώτικο συγκρότημα έφτασε τους 13 βαθμούς μετά από 5 αγώνες, έχοντας ως μοναδική βαθμολογική απώλεια την ισοπαλία με την Ολυμπιάδα Υμηττού.

Σκόρερς: Μοσχονά (3), Πράπα (2), Χρυσίδη / –

Διαιτητής: Βογιατζιδάκη. Βοηθοί: Γκάρα, Μπέη.

ΝΕΕΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ Β’: Ψυρρή, Γατσουλια, Μητσάκη, Γούλα (70′ Κανελλοπούλου), Παπαθανάκου (70′ Πολυκρέτη), Κωνσταντακοπούλου (55′ Πάλλη), Ορλεάν (55′ Οσμάν), Πράπα, Μοσχονά, Χρυσίδη, Παραμυθιώτη (46′ Μουντράκη).