Κ17: Ιάσων – Ήφαιστος 1-1

Η Κ17 του Ηφαίστου απάντησε εντός δεκαλέπτου στο γκολ με το οποίο ο Ιάσων πήρε το προβάδισμα στην αναμέτρηση και αυτό έμελλε να είναι και το τελικό σκορ στο ΔΑΚ Ιλίου (1-1).

Παιχνίδι με φάσεις μπροστά και στις δύο εστίες, αλλά όχι καθαρές ευκαιρίες για γκολ, μεταξύ των δύο ομάδων που τελείωσαν το πρώτο μέρος με το “άσφαιρο” 0-0.

Στην επανάληψη και στο 50ό λεπτό οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι (Πουλης) και το εκτέλεσαν εύστοχα (Γκόγκας), με τους φιλοξενούμενους να βρίσκουν γκολ ισοφάρισης με τον Τσέλιο που κινήθηκε έξυπνα στην πλάτη της άμυνας σε βαθιά μπαλιά του Κατσαρέα.

Σκόρερς: Γκόγκας (πεν.) / Τσέλιος.

Διαιτητής: Τζανογλου. Βοηθοί: Κλιαφας, Κορδιας.

ΙΑΣΩΝ (1): Νιωτης, Πλακιάς, Ευσταθίου, Τσουμας, Μουλας, Κοχιλας, Γεωργακόπουλος, Μπενάκης, Γκόγκας, Γερος, Πουλης (Βλάχος, Ταμπάκος, Καλυβας, Παππάς).

ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Κατσαρέας, Παππάς, Ρήγας, Γκέρτσο, Μάκος, Βαπορίδης, Τσαπάρας, Γεωργίου, Πούλος, Φαράκλας, Παπανδρεάδης (Τσέλιος, Θωμολλάρη, Ξένος, Σταυρόπουλος, Σαγρής, Δαμιανίδης, Χριστόπουλος Ι., Βίτσας Ε., Μιχόπουλος).