Κ13: Αττικός – Ήφαιστος (2) 2-0

Με πολλές απουσίες βασικών του στελεχών, το δεύτερο τμήμα του Ηφαίστου ηττήθηκε με σκορ 2-0, στο γήπεδο Ακαδημίας Πλάτωνος, από το αντίστοιχο συγκρότημα του Αττικού.

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ (0-0), αλλά με την έναρξη της επανάληψης οι γηπεδούχοι βρήκαν γκολ που τους έβαλε σε θέση οδηγού της αναμέτρησης.

Το συγκρότημα του Βαγγέλη Χατζηανδρέου σταμάτησε δύο φορές στα δοκάρια της ομάδας του Κολωνού, σε ισάριθμες εκτελέσεις κόρνερ του Σακελλάρη και η επίτευξη του 2-0 με την είσοδο στο τελευταίο δεκάλεπτο έγραψε τον επίλογο.

Σκόρερς: Μονοκρουσος, Τιτης / –

Διαιτητής Βασιλείου.

ΑΤΤΙΚΟΣ: Γκίκας, Φερετος, Κολοβός, Καρκατζουλης Κ., Καρκατζουλης Ν., Μονοκρουσος, Χυσο, Τιτης, Σταύρου, Μερια, Γκιόνι (Σταυρε, Γαροζης, Καραγιαννάκης).

ΗΦΑΙΣΤΟΣ (2): Μπίμπασης Σ., Σακελλάρης, Γκιούλη, Μακριδάκης, Σουτας, Λαψατης, Αργυρίου, Τσώρος, Λέκκας, Γράψας, Γουρνάκης.