Κ18: Όμιλος – Θρίαμβος Χ. 4-1

Πέμπτη νίκη σε έξι παιχνίδια και σταθερά στην κορυφή του 13ου ομίλου η Κ18 του Α.Ο. Περιστερίου, που επικράτησε του αντίστοιχου συγκροτήματος του Θριάμβου Χαϊδαρίου, με σκορ 4-1.

Τρία γκολ μέσα σ’ ένα τέταρτο στα μέσα του πρώτου μέρους έκαναν την διαφορά στην αναμέτρηση και έγειραν την πλάστιγγα για την ομάδα του Ομίλου, που στην επανάληψη έκανε περισσότερο διαχείριση του υπέρ της σκορ, χρησιμοποιώντας και το σύνολο των διαθέσιμων νεαρών ποδοσφαιριστών.

Σκόρερς: 17′ Θεοδωρόπουλος, 19′ Ματσούκας, 31′ (πεν.) Κατσίκης, 75′ Τατίογλου / 65′ Κόλλιας.

Διαιτητής: Ζήσης. Βοηθοί: Παπανικολάου, Ανδρέου. Στο 66ο λεπτό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Zeneli (για “θέατρο” κατά το Φ.Α.).

Α.Ο. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Μπαλάσκας, Τρυφιάτης, Καραμπέκιος, Zeneli, Γρεζης, Ματσούκας, Τατίογλου, Βασιλόπουλος, Κατσίκης, Θεοδωρόπουλος, Παπάς (Φακίτσας, Κλουβάτος, Ροζης, Αραβανής, Καραβελάκης).

ΘΡΙΑΜΒΟΣ Χ.: Μαλαπάνης, Μουσης, Σανος, Ζουμπουρίδης, Γιουλης, Ξένος, Αδαμ, Κόλλιας, Πετράτος, Φραγκούλης, Μαρινάκης (Βλαβιανός, Φαράκλας, Ανδρινόποουλος).