Κ16: Ελπίδα Αγ. Αν. – Ανθούπολη 3-3

Άκρως συναρπαστικό παιχνίδι στο γήπεδο Αγίων Αναργύρων, μεταξύ των Κ16, Ελπίδας Αγ. Αναργύρων (3) και Ανθούπολης, με τελικό σκορ 3-3 και αρκετές ακόμη καλές στιγμές αμφότερων μπροστά στις δύο εστίες.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Κώστα Λαμπαδάριου απάντησαν δύο φορές ακαριαία στο πρόσκαιρο προβάδισμα στο σκορ των γηπεδούχων και το 2-2 ήταν σκορ ημιχρόνου.

Ισόπαλο το επιμέρους σκορ και της επανάληψης, μόνο που αυτή τη φορά ήταν η Ανθούπολη που προηγήθηκε με τον Χαλακατεβάκη, για να δεχθεί λίγο πριν την είσοδο στο τελευταίο δεκάλεπτο την ισοφάριση, με την διαμόρφωση του τελικού 3-3.

Σκόρερς: 8′ και 59′ Αλεξάκος, 18′ Γιατράς / 10′ Ντόκο, 23′ και 54′ Χαλακατεβάκης.

Διαιτητής: Αρβανίτης.

ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ: Μακεντούδης, Στρίκος, Μπαντίλλης, Κατσενος, Βιτος, Γεωργαλάς, Αργυρόπουλος, Ντόκο, Βανταράκης, Χαλακατεβάκης, Κατης (Παυλάκης, Μαγνήσαλης).